رزین تزریقی

رزین تزریقی برای آغشته سازی دیوارهایی استفاده می شود که در معرض ایجاد و افزایش رطوبت هستند و باید دارای قابلیت معکوس سازی منیسک آب باشد این واژگونی (نقص) به این دلیل اتفاق می افتد که رطوبت نمی تواند دیوارهای مویینه ای را خیس کند که معمولا روی دیوارهایی که درست تعمیر شده اند، ظاهر می شوند.
این پدیده بر این اساس است که ارتفاع آب در حال افزایش در یک مویینه به کشش سطحی در سطح خود مویینه بستگی دارد: بنابراین به منظور کاهش زیاد کشش سطحی ، یک محصول رطوبت زای خوب باید توانایی نفوذ به تمامی بخش های سنگی و آبگریزِ سطوحِ درمان شده را داشته باشد.
نحوه کاربرد
دیوار را باید با از بین بردن گچ به ارتفاع حدود 40 سانتی متر از کف و برای کل قسمتی که مانع رطوبت باید ایجاد شود، آماده کرد.
یکسری حفره در حدود قطر 10 الی 18 میلیمتر بر روی دیوار ایجاد می شود، با فواصلی حدود 10 الی 20 سانتی متر از یکدیگر در محور افقی (و یا عمودی) بر ارتفاعی حدود 5 تا 15 سانتی متر بالای سطح زمین و ضمنا بالای قسمت مشترک با طیقه بالایی.
بر اساس نوع سنگ کاری، ترتیب سوراخ هایی که ایجاد می شود فرق می کند:
برای سنگ های آجری سوراخ ها به طور مستقیم در آن ها دریل می شود.
برای سنگ هایی که ترکیبی هستند سوراخ ها بر روی بایندر دریل می شود.
رزین تزریقی
سیستمی که در رزین تزریقی داخل سنگ به کار می رود فرمولاسیون PAVAREL و یا PAVAREL ECO 64 دارد که در فشار پایین تزریق می شوند: واضح است که استفاده از فشار، موجب تسهیل تخلیه سوراخ هایی می شود که از آب اشباع شده اند و نفوذ مواد آبگیر را بیشتر می کند.
سوراخ ها را تا نزدیکی منطقه مورد نظر پیش می بریم. پس از آن داخل حفره ها ثابت می شوند (با استفاده از توپی های گسترش) نازل هایی که از طریق لوله های انعطاف پذیر به سیستم پمپاژ متصل هستند.
این محصول در فشار 5 تا 7 اتمسفر داخل سنگ تزریق می شود و بر اساس نوع کار از مدت زمان یک تا چندین دقیقه متفاوت است.
این فرایند با متناوبا دریل کردن و افزایش عمق سوراخ ها تا زمانی که دیوار با محصول اشباع شود، انجام می شود در این صورت به صورت اشباع در عمق بیشتر سنگ عمل می کند.
این روش اجازه می دهد که سنگ را از یک طرف سوراخ کرد به شکل افقی، عمودی یا مایل به جای این که از هر دو طرف سوراخ شود.
کاربرد سیستم حلال پاوارل مثل PAVAREL H2O که دومی تاثیرات محیط زیستی حداقلی دارد.
از سوی دیگر زمانی که مناطق هوایی شدند و درصد کمی از حلال پاک شده باشد مشکلی ندارد. آزمایشگاه های ما یک سیستم PAVAREL ECO 64 جدید را ایجاد کرده اند که کارایی بالایی با تاثیرات محیط زیستی کم ایجاد می کند.
درصورت وجود نفوذ بیشتر استفاده از محصول فرم دهنده PAVASEAL W توصیه می شود که اگر عمیقا تزریق شود، با واکنش سریع به رطوبت موجود نفوذ را سریعا قطع می کند، بنابراین سریعا مسیر را مسدود می کند.
بعد از ترمیم های مختلف می توانیم بهبود مناطق را با استفاده از بررسی توسط رطوبت سنجی که با فناوری های نقشه نگاری مادون قرمز پیوسته شده است، به منظور مشخص کردن تمامی نواحی درمان شده و بررسی تاثیر پذیری آن ها تایید کنیم. همچنین بررسی که توسط یک تکنسین ذیصلاح نیز صورت گرفته باشد، برای تضمین کار انجام می شود.
محصولات
رزین تزریقی Pavarel: محصول اشباع کننده پس زننده و دافع آب که مانعی را برای نفوذ آب باران و چکه کردن دیوارها ایجاد می کند بدون ایجاد مانعی برای قابلیت تنفس.
Pavarel Eco 64: محصول تک جزئی شفاف با تاثیرات محیط زیستی پایین
محصول آغشته سازی دافع آب، مانعی در برابر نفوذ طولانی مدت آب باران و چکه کردن دیوارها ایجاد می کند بدون ایجاد مانعی برای قابلیت تنفس و رد شدن هوا.
– خشک شدگی بسیار سریع
– تاثیر دافعیت آب بعد از چند ساعت کوتاه از کاربرد نمایان می شود.
– مقاوم در برابر گذر زمان : یخ زدگی/گرما، اشعه UV و غیره.
– پوشش مجدد با وینیل – رنگ مبنتی بر آب اکریلیک
Pavarel h2o : محصول آغشته سازی دافع آب، که مانعی را برای نفوذ طولانی مدت آب باران و چکه کردن دیوار بدون ایجاد از بین بردن قابلیت عبور هوا ایجاد می کند.
Pavaseal W: محصول دو جزئی با قابلیت عمل آمدن سریع و بسیار واکنشی در صورت وجود رطوبت.
برای دریافت برگه های اطلاعاتی لطفا با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.
بتن رزین دار
Pavakrios 25 بتن رزین داری است که مناسب برای تقویت و بازسای ساخت و سازهایی است که بر اساس اتیل سیلیکات می باشند، دارای نفوذ مویرگی زیادی در موادی با ساختار متخلخل است و اثر تحکیم کننده دارد، پس از حدود دو هفته از کاربرد و اعمالش به نهایت قدرتش می رسد. نفوذ پذیری برابر بخار آب از سطح را حفظ می کند و غشای سطحی تشکیل نمی دهد و رنگ بستر را تغییر نمی دهد. بتن رزین را می توان بر روی سنگ های طبیعی ماتریکس سیلیکات مثل، سنگ ماسه، توف، تراکیت، تخته سنگ، سنگ گنیس، کوارتز و یا سنگ های لایه ای مصنوعی هم چون آجر، تراکوتا، گچ های تخریب شده و یا سطوح کربنات اعمال کرد.
محصول
Pava Krios 25 Resin concrete: محصول اتیل استر از اسید سیلیسیک تک جزئی مخلوط شده با حلال های آبی قطری (الکل) و غیر قطبی (مشروبات سفید معدنی خالص). تشکیل غشا نمی دهد و اجازه می دهد که مصالح تعمیر شده نفوذ پذیری بخار آب را حفظ کنند. پایدار در برابر اشعه یو وی است و بدون آزاد سازی مواد بد بو یا ثانویه است و برای پیشگیری از چسبیدن کثیفی کاملا خشک می شود.
برای دریافت برگه های اطلاعاتی فنی ما لطفا با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید